Potřebujete mít psa pod kontrolou? Elektronické výcvikové obojky jsou řešení pro Vás.

Základní kynologická organizace Ostrava-Svinov

Pořádali jsme

Nemůžeme zde vypsat všecny naše pořádané akce. Bylo jich více než dost. Zkoušky, výstavy a bonitace německého ovčáka. Výcvikové tábory, různé kynologické srazy, Taneční plesy atd. Proto si dovolíme vypsat opravdu ty akce, které svým obsahem a náplní patří k těm nejhodnotnějším.

30-31.8.2008, Mistrovství republiky kníračů, spojený se speciálním závodem

Poslední srpnový víkend letošního roku jsme, tak jako několikrát předtím pořádali Mistrovství republiky kníračů, spojený se Speciálním závodem pro toto plemeno.

Ze začátku nás trochu vylekalo tolik kategorií, ale osvědčený pořadatelský tým, s předem perfektně připraveným harmonogramem si s tím docela dobře poradil. Nutno podotknout, že po celou dobu mistrovství byl harmonogram opravdu dodržován.

V sobotu probíhali nedaleko Frýdlantu stopy ZMP1, FPr1, IPO1, zatímco na samotném hřišti, na Ostravici, probíhala poslušnost a obrany IPO3, IPO1 a speciální prvky ZMP1. Stopy posuzoval p.Havránek, poslušnosti a obrany p.Beneš. Po výborně odvedeném výkonu jsme se v sobotu rozloučili s figuranty p.Uřičařem a p.Heinzkem. Až na vyjímky známých firem se sobotní mistrovství obešlo bez jakéhokoliv extempore.

Neděle se nesla již v poklidném duchu bez větších emocí. V 8h.začali stopovat IPO3 a po nich FPr3. Všichni nastupovali na stopy, které nakladli p. Ebertová a p. Novotný. Na hřišti již probíhala pouze poslušnost ZMP1. Vyhlášení výsledků proběhlo okolo půl třetí na hlavním stadionu.

Chtěli bychom především poděkovat všem sponzorům jakožto i pořadatelům, kteří tuto akci připravovali. Reprezentantům vybraným na tomto mistrovství hodně úspěchů na Mistrovství světa v Italském Turínu.

• Tazmánský čert - chovatelská stanice kníračů

Kompletní výsledkovou listinu najdete na této stránce.

Mistrovství republiky dle IPO3 - 2007

Toto Mistrovství jsme pořádali ve dnech 20.-22.7.2007 v areálu Lokomotiva Suchdol nad Odrou.

Delegování rozhodčí: Vychodil - stopy, Nedvěd - poslušnost, Hodek - obrany

Figuranti: Vít Glisník, Josef Kubec, Radomír Kupka

Mistrovství republiky Kníračů 2005

Toto Mistrovství jsme pořádali ve dnech 26.-28.8.2005 stejně jako v roce 2002, na fotbalovém hřišti TJ Ostravice (okres Frýdek - Místek).

Mistrovství republiky IPO 2005

Ve dnech 17.-19.června 2005 jsme pořádali v Suchdole n/O, Mistrovství ČR ve sportovní kynologii ČKS - FCI dle mezinárodního soutěžního řádu IPO. Mistrovství bylo vrcholnou kynologickou akci v republice a tomu odpovídalo i zajištění a organizace. Pořadatelský sbor v počtu 21 osob pod vedením pana Novotného a pana Černocha ml. zajišťoval a připravoval akci od čtvrtku 16.června, ovšem přípravy v podstatě probíhaly celý rok.

Na mistrovství se mohl kvalifikovat psovod se psem jakéhokoliv služebního plemene pokud ovšem má složenou nejvyšší zkoušku z výkonu dle zkušebního řádu IPO a úspěšně absolvoval dva ze tří kvalifikačních závodů, které proběhly v dubnu a květnu v Roudnici nad Labem, Staňkově a Třinci. Nejlepších 46 závodníků mělo právo zúčastnit se mistrovství. V Suchdole soutěžili zástupci tří plemen a to již tradičně němečtí ovčáci (30), belgičtí ovčáci malinois (15) a velký knírač (1).

Mistrovství posuzovali rozhodčí Zábranský (obrana), Hodek (poslušnost), Krajčí (stopy), hlavní rozhodčí byl pan Nedvěd. Akci odfigurovali panové Glisník, Konečný a náhradním figurantem byl Heinzke.

V Suchdole byla vyhlášena také reprezentace pro mistrovství světa a to ve složení Truksa, Heroš, Chmurová, Koman, Kuncová a náhradník Balej.

Na samostatných stránkách najdete výsledkovou listinu a rozsáhlou fotogalerii.

Mistrovství republiky Klubu německého ovčáka 2004

Toto Mistrovství se konalo na hřišti TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou.

Přihlásilo se celkem 52 závodníků, z toho 5 ze Slovenské republiky, 2 z Itálie a shodně 1 ze Španělska a z Německa. Nakonec ale ze zahraničních účastníků přijela pouze paní Majtasová ze Slovenska a pan Muňoz ze Španělska.

Rozhodčí: Luboš Jánský - poslušnost (hlavní rozhodčí), Theodor Krajčí - pachové práce, Günter Diegel - obrany

Figuranti: Mgr. Miroslav Gruna, René Konečný a jako náhradník Vít Glisník

Z této soutěže pro Vás máme připravené dvě stránky. Fotogalerii a výsledkovou listinu.

Mistrovství republiky Kníračů 2002

Tento rok se ujala naše organizace pořádání Mistrovství kníračů. V Ostravici u Frýdku - Místku se sešlo celkem 27 kníračů. Z toho 7 velkých v kategorii IPO3, 10 v kategorii IPO1 junior, 3 střední knírači v kategorii IPO1 a 7 malých kníračů v kategorii ZMP1. Dokonce se účastnili psovodi i ze Slovenské republiky a původně měla startovat i psovodkyně z Rakouska.

Posuzování se ujali tito rozhodčí - František Beneš, Josef Havránek a Petr Vyčítal. Jako figuranti byli pozváni Karel Mellar a Ladislav Glogar.

Ve všech kategoriích byly výkony psů celkem vyrovnané, jen kategorie středních kníračů přinesla trochu zklamání. V poslušnosti nikdo nedosáhl ani 70-ti bodů a na obranách měli všichni tři nulu. Jedině stopy se střeďákům povedly - všichni přes 80 bodů.

Z ostatních výkonů stojí za zmínku 100 bodová stopa Gigola pana Vidrny, který tímto získal pohár za nejlepší stopu. Dále také nejlepší poslušnost Free Neira Karly Taušové nebo nejlepší obrana Báry Strážce Jakuba Karla Kiewega. Všichni získali za tyto výkony poháry chovatelské stanice Stanios. Nejlepší fenou Mistrovství a také mistrem republiky se stala Bára Strážce Jakuba, která také získala pohár chovatelské stanice Tazmánský čert.

Pohár za nejlepší speciální cviky získal pan Fraus s Falcem, který i letos obhájil mistra republiky ve své kategorii. Tento pejsek neměl na letošním mistrovství konkurenci a s obrovským náskokem vyhrál.

Výsledkovou listinu najdete na této stránce.